16 березня ми провели перший у цьому році майстер-клас із педіатрії. Спікери – Станіслава Гапонова, Тетяна Рибакова та Антоніна Лободюк – говорили про розлади аутистичного спектру та можливості ранньої діагностики на педіатричному прийомі                                                                                                        

Багатьом фахівцям первинної ланки здається, що діагностика аутизму – не їхній профіль. Однак педіатр або сімейний лікар частіше за інших спеціалістів бачить дитину і, відповідно, спостерігає за розвитком маленького пацієнта. Тому і ознаки аутизму найпершими можуть помітити саме ці фахівці.

Рівень діагностики аутизму у дітей віком до трьох років в Україні залишається вкрай низьким. А це значить, що надання медико-соціальної допомоги таким дітям відтерміновується і знижується шанс на нормальну соціальну адаптацію.

На майстер-класі лектори розібрали ознаки розладів аутистичного спектру у дітей різних вікових груп, говорили про можливості надання допомоги пацієнтам і консультування батьків із цього питання. Особливо цінною була демонстрація проведення тесту STAT для раннього виявлення аутизму на педіатричному прийомі. Не оминули увагою ще одну складну тему – медичну комунікацію із пацієнтом. Адже при підозрі розладів аутистичного спектру важливо знайти правильні слова для батьків, не налякати їх і переконати продовжити обстеження дитини.

Дякуємо нашим лекторам і всім учасникам майстер-класу за активність та небайдужість до непростої теми аутизму.